Itt a fordulat: fittyet hány a Google az európai tényellenőrzésre
A Google és a Meta a tényellenőrzési kódex ellenére nem hajlandó alkalmazni az uniós előírásokat.
Sajnos, a magyar ellenzék messze nem beszél annyit a témáról, mint kellene.
„Olvasom Pogátsa Zoltán interjúját, és igazán érdekesnek találom. Merthogy az európai magyar politika mibenlétét illetően nagyon hasonlókat gondolok magam is.
Ezt mondja:
»Az Európai Unión belül is sokkal nagyobb mozgástere van egy országnak, mint amit a magyar 'baloldal' feltételezhet. Tehát az a típusú hozzáállás, hogy amit az Unió mond, azt mind meg kell csinálni és nekünk semmi lehetőségünk nincs, az hatalmas tévedés. Az, hogy Orbán mennyire erősen képes az érdekérvényesítésre, jól mutatja, hogy óriási mozgástér van az EU-val szemben, ha az ember akarja. Nyilván nem ebben a stílusban, de nem igaz az, hogy Brüsszel túlerőben lenne egy tagállammal szemben.«
Mivel Magyarország az Európai Unió tagja – és az is marad – rettenetesen sokat kellene beszélnünk az Európai Unióról. Hogyan működik egyáltalán? Milyen mechanizmusok éltetik? És min lehetne, kellene változtatni? És persze: hogyan lehet európai politikát folytatnia Magyarországnak anélkül, hogy állandó és kemény ütközések legyenek?
Sajnos, a magyar ellenzék messze nem beszél annyit a témáról, mint kellene. Ha jól olvasom, ezt mondja Pogátsa is. És milyen igaza van!”
Nyitókép: MTI/EPA/AFP pool/Aris Oikonomou